zinga boya satış ersan boya
Açıklama
zinga boya satış ersan boya

 

Detay

ZİNGA BAYİİ, zinga bayi, zinga bayisi, zinga boya toptan, zinga istanbul, zinga boya,zinga boya toptancıları,zinga boya türkiye kelimelerinde googledan ulaşabileceğiniz boya satış firmamız Ersan boya   / ZİNGA  metal  boyasını en uygun fiyatla satmaktadır. Lütfen fiyat alınız.ZİNGA nedir ve nasıl kullanılır?
• ZİNGA film galvanizleme sistemidir
ZİNGA %99,995 safiyette (Avrupa standartları ISO 752 ve DIN 1706) % 96 elektrolitik çinko tozu (Avrupa standartları ISO 3549 : 1987 ve DIN 55 969) içerir. Bunun yanı sıra sentetik reçineler, pigmentler ve solventler içeren tek bileşenli bir maddedir. Zinga uygulamasından sonraki kuru yüzeyde %96 saf çinko vardır.
Uygulama fırça, rulo, püskürtme, tabanca ile, aerosol veya daldırma yöntenleri ile yapılabilir.Alanda uygulanabilir, hatta nemli atmosferde dahi uygulanabilir.
ZİNGA pasa karşı iki şekilde korur: – Aktif koruma: galvanik veya katodik koruma (feda edici anot) – Pasif koruma: bir bariyer (çinko oksit veya bağlayıcı) vasıtasıyla koruma
ZİNGA, galvanizasyon ile sıcak daldırmanın pozitif özellikleri, yani aktif veya pasif koruma, ile boyamanın avantajlarını, yani bariyer koruma ve kolay uygulama, birleştirmiştir. Bu yüzden ‘film galvaniz sistem’ diye adlandırılır.
• ZINGA bariyer koruma sağlar
ZINGA oksitlenirken yüzeyinde yavaş yavaş çinko tuzları oluşur ve bir koruyucu bariyer meydana getirir. Bunun yanında, ZINGA’daki bağlayıcı, ikinci bir koruma tabakası sunmakta ve çinkonun yitirimini azaltmaktadır.
• ZINGA galvanik veya katodik koruma sağlar
ZINGA’da bulunan çinko, altında bulunan çeliği aşınma ve paslanmaya karşı korumak için kendini feda eder. Galvanik korumanın özelliği şöyledir: daha az üstünlüğü olan metal, örneğin çinko (anot) , anot ve katod arasındaki voltaj farkından dolayı üstün metali (katod) korumak için kendini feda eder.
ZINGA uygulaması ile elde edilen galvanik birleştirme, Gent Üniversitesi tarafından kanıtlanmıştır. Galvanik koruma sağlamak için, kuru haldeki çinko yoğunluğu en az % 92 olmalıdır. ZINGA %96’lık kuru çinko film içererek bu koşulu sağlamaktadır.
Galvanik koruma için 4 elemente ihtiyaç vardır:
elektrolit çözelti
metalik iletken
anot
katod
Çelik yüzey ZINGA ile kaplandığı zaman, ZINGA anot ve çelik de katod’tur. Aynı zamanda çelik, metalik iletken vazifesi görür
. Atmosferde elektrolit vazifesi görücek yeterince nem mevcuttur.

zinga boya alırken bizden teklif alınız

mehmet@ersanboyamarket.com

ERSAN BOYA KİMYEVİ MADDELER 

SANAYİ TİCARET LTD ŞTİ

PEPRA TİCARET MERKEZİ B BLOK KAT: NO223

OKMEYDANI/İSTANBUL

TEL :02122224639/021222229126

BİZDEN TEKLİF ALINIZ - 0212 222 46 39